Jdi na obsah Jdi na menu
 


Burger King

Ve známém fastfoodu Burger King, který mimo jiné míří i do České republiky, se na dobu premiéry (23. červen - 26. srpen) Simpsonových ve filmu prodávaly postavičky springfieldských občanů včetně tlačítka, které když se stisklo, postava řekla nějakou svoji častou hlášku. Zároveň vlastní tato "restaurace" i web www.simpsonizeme.com, na kterém můžete po vložení fotky změnit svůj vzhled na "simpsonovský". Na tuto stránku byly odvysílany i tři reklamy, které můžete zhlédnout níže.

Reklamy:

 


Figurky

Plakát - Whooper

Katalog figurek

Španělsko vzalo kampaň o trošku vážněji než Amerika. Nejen, že u nich v televizi běžela jedna reklama navíc, ale když si ve španělském Burger Kingu někdo koupil exkluzivní skleničku za jedno euro, dostal i sladkou koblihu. Reklamy a obrázek níže:

 

KFC

Jelikož se v našich končinách Burger King zatím nenalézá, propagace Simpsonových ve filmu se alespoň uskutečnila ve fastfoodu KFC. Při zakoupení dětského menu, obsahující malou colu, dětskou porci kuřete či popcornu a hranolek, jste si mohli vybrat jednu ze šesti natahovacích autíček, které byla řízena občany Springfieldu. K zakoupení byl také simpsonovský donut (kobliha), která je Homerovým nejoblíbenějším jídlem. A za zajímavost také stojí, že zmíněné hračky, byly již v roce 2003 k dostání v Austrálii (také v KFC), kde sloužili jako propagace samotného seriálu Simpsonovi.


Hračky z KFC

Simpsonovský donut

Plakát hraček

 

Telefonní budky - Bontonfilm

Když už to vypadalo, že Simpsonovi ve filmu nebudou Bontonfilmem skoro vůbec propagováni, stal se pravý opak. V Praze byly od 2.prosince téměř všechny telefonní budky polepovány plakátem Simpsonovi ve filmu s podtextem právě na DVD. Není to sice propagace jako s předělanými obchody 7-eleven na Kwik-E-marty, ale alespoň něco. Hodně se Simpsonovi propagovali při vydání DVD také ve video-půjčovnách a dokonce i v sídle Bontonfilmu byl na recepci pěkný poutač. Fotka kterou dávám k dispozici, je z Prahy - Modřan, ale viděl jsem telefonní budku s tímto plakátem i na Andělu, před nákupním centrem. Co se týče plakátu, byl využit ten naprosto poslední, co byl v kinech vydán... Pro zobrazení celé fotky klikněte na levý obrázek.

Evropa2

Od 30. července do 6. srpna 2007 byla na nejznámějším českém rádiu soutěž o věci se Simpsonovským motivem (tričko pro děti nebo dospěle, čepice, popcornovač, donu - stresball a hodinky). Stačilo se po výzvě moderátora od 15-18 hodin dovolat do studia jako třetí a zodpovědět náhodou otázku (byli velmi jednoduché). U jednoho výherce jsem natočil z rádia audio-zvuk a přináším vám tedy záznam.

 

Kwik-E-Mart aneb 7-eleven

Aby nebylo Simpsonovské propagace dost, změnili se v USA všechny obchody 7-eleven na springfieldské Kwik-E-Marty., v kterých se dalo nakoupit zboží jako je Bartův nejoblíbenější časopis "Radioaktivní muž", Buzz cola, Donut, cereálie "Krustyho Óčka" anebo ledovou tříšť jménem Squishee. Zajímavé je také vyzdobení Kwik-E-Martu včetně ošacení prodavače, který nosí oblečení jako Apu. Tento web pro Vás má exkluzivní vlastní fotky z Kwik-E-Martu ze Seattlu, které se můžete zhlédnout níže.

Kwik-E-Marty byli k nalezení v těchto městech:

  • Burbank, CA 
  • Chicago, IL 
  • Dallas, TX
  • Denver, CO 
  • Lake Buena Vista, FL/Orlando, FL 
  • Las Vegas, NV/Henderson, NV 
  • Los Angeles, CA 
  • New York City, NY 
  • San Francisco, CA/Mountain View, CA 
  • Seattle, WA 
  • Vancouver, BC/Coquitlam, BC 
  • Washington, DC/Bladensburg, MD

 

 

Woolworths

Obchod Woolworths, který lze naleznout v Anglii byl také lehce přestrojen do Simpsonovského kabátu. Ale až k příležitosti vydání Simpsonových ve filmu na DVD. Exkluzivní u tohoto obchodu bylo také to, že ke každému zakoupenému DVD Vám zdarma dal plyšového Spider-vepře. K této kampani byl dokonce i vydán promo-obrázek, na kterém pózují dva maskoti Woolworthsu.


Promo obrázek

Spider-vepř

Předělávka loga obchodu

 

Kampaň v Londýně - Spider-vepř

Neuvěřitelný úspěch Spider-vepře byl hlavně v Anglii. V Londýně dokonce vypustili na oblohu jeho obří dvojče - také až při vydání DVDčka. Na první pokus se vše nevyvedlo - vepřík nechtěl létat, ale druhý pokus se již vydařil.

 

Empire State Building

Obrovská budova Empire State Building, kde sídlí americký distributor seriálu a filmu Simpsonovi - 20th Century FOX, se od 18. prosince 2007 nechal osvětlit žlutou barvou a to také, na počest vydání Simpsonových ve filmu na DVD. Poblíž této budovy v Bryant Parku, který leží na Manhattanu, se také konala velká žlutá slavnost. Že se tam nejen bruslilo s členy rodinky Simpsonových a tvůrci této rodinky se můžete přesvědčit v následujícím videu, jenž je opatřeno českými titulky:

 

 

Donut King

V Austrálii jeden z nejznámějších výrobců koblih Donut King připravil největší koblihu na světě, skládající se z více jak 90 000 koblih. Její průměr byl 6 metrů a vážila téměř 3,5 tuny. Na vše se použilo 500kg růžové polevy a 30 kg práškového cukru. Výsledná práce se věnovala charitě. Při této příležitosti samozřejmě nechyběli ani Simpsonovi, kteří propagovali své nové DVD.

 

Fnac

Ve Francii, přesněji v Paříži byla od 13. února do 31. března výstava skiců z filmu Simpsonovi. V domě Fnac, kde jsou umístěny, je jich více jak 40 kusů. Některé z nich lze dokonce i zakoupit za 119 euro včetně podpisu režiséra Davida Silvermana. Nebudu dál komentovat, protože Vás určitě nejvíce zajímají fotky.

 

 

Homer vs. symbol plodnosti

Obří podobizna slavného obyvatele amerického Springfieldu Homera Simpsona byla v červnu k vidění na anglickém kopci. Tvůrci snímku Simpsonovi ve filmu, který byl do českých kin uveden 26. července, totiž nechali gigantického Homera vyobrazit hned vedle křídové postavy u Cerne Abbas, která je považována za kult plodnosti.

 

Pizza Hut

Restaurant Pizza Hut začal propagovat Simpsony ve filmu také až při vydání DVD. K velkému rodinnému menu, které stálo skoro 25 dolarů, přidal zdarma exkluzivní DVD Behind The Scenes, na kterém jste mohli naleznout různé rozhovory s tvůrci a další bonusy...

Harper’s Bazaar

Známý módní magazín Harper’s Bazaar uvedl přes Simpsonovi několik nových módních trendů. Šaty nejvíce předvádí Marge se svými sestrami, ale mužské oblečení je bohužel předáno francouzským idolům jako je Louis Vuitton a Jean Paul Gaultier. (Homer nepředvádí módu nejspíš kvůli tomu, že by se do oblečení nevešel a nebo by v něm nevypadal příliš elegantně...)
Skeny z časopisu:

 

Tour de France

Další francouzská kampaň. Při velmi známém cyklistickém závodě Tour de France byli k vidění i Simpsonovi. Propagace zaměstnala dva pick-upy, dlouhé vozidlo se Simpsonovými na kole a auto, na kterém byl vytištěn finální plakát. Fotky zde:

 

Vans

Velmi známá značková obuv Vans zařadila 14. července do několika amerických obchodů boty se Simpsonovými. Všechny tyto boty byly navrženy dvanácti umělci (David Flores, Futura, Gary Panter, Geoff McFetridge, Kaws, Mr Cartoon (Pan Animák), Neck Face, Sam Messer, Stash, Taka Hayashi, Todd James a Tony Munoz). Boty se prodávaly po 100 dolarech za pár.


Návrháři


Stash

David Flores

David Flores - bok

Futura

Taka Hayashi

Todd James

Kaws

Geoff McFetridge

Sam Messer

Mr Cartoon

Tony Munoz

Tony Munoz - bok

Neckface

Gary Panter

Krabice

 

Nutella

V únoru 2008, kdy ve Španělsku vyšli Simpsonovi ve filmu na DVD přibalovala známá Nutella k balíku dvou sklenic i limitovanou edici Simpsonovských hodinek. V televizi měla i reklamy, které si zde můžete přehrát.

 

Telepizza

Španělský restaurant tellepizza nabízel ke každé pizze kartičku se Simpsonovými ve filmu. Kampaň trvala do 27. listopadu 2007.

Quick

Dne 12. června se ve francouzských fastfoodech Quick začalo prodávat dětské menu se Simpsonovskou skleničkou - dárkem. Celé menu stálo 6 euro.

 


První menu

O patnáct dní později, to znamená 27. června se v Quicku objevilo menu TOP, které již nabízelo zajímavější předměty jako batoh, brýle, čepice, boty a peněženku.


Batoh (vak)

Brýle

Čepice

Žabky

Peněženka

 

Hesburger

Další fastfood, tentokrát finský, který nabízí s dětským menu hračky. V nabídce je fanouškovská vlajka, kartičky, figurka a nafukovací balón.

 

Jollibee

Čtyři předměty doprovázejí filipínské děti ve fastfoodu Jollibee. Tato restaurace nabízí hodinky, flašku, mp3 přehrávač a bryndák.